İlan

Galeriden

kaman5
Tanım:

Değerli ceviz dostları resimdeki kaman-5 ceviz ağacı olup olup 10 yaşındadır. 2013 ceviz hasat tarihinde 24 kğ ceviz meyvesi hasat edilmiştir. Kaman -5 cevizi elle kırılan, içi tüm çıkan yan dal verim %50-60 olup pazar payı yüksek olan kaman türü cevizimiz bazı duyumlarımıza göre kaman5 cevizimizin bazı kişilerce kamandan götürülerek başka bir tür olarak tescili yapılarak pazarlanacağı duyumları aldığımızda kaman ceviz kooperatifi olarak meyvelerin tescilini noterliğe yaptırarak koruma altına almış bulunmaktayız. Fotoğraftaki Osman yayla abimiz de bir ceviz emektarıdır.


100_2250
Tanım: Ceviz Aşısı Yapımı
100_3632
Tanım: Ceviz verimi
Bahçemizi Ziyaret Edenler PDF Yazdır e-Posta

 


İlçemiz Kaymakamı Sn. Mustafa ÇİFTÇİ Bahçemizde Aşı Çalışmalarımızı İnceleyerek Kaman Cevizi Hakkında Tarafımızdan Bilgi Verilmiştir. Kendısı de Bu Çalışmalarımızı Görüp Tarafımıza Teşekkür Etmiştir. Bu Ziyaretlerinden Dolayı Kendilerine Teşekkür Edip Ziyaret ve Kontrollerinin Devam etmesini İstirham Ederek Ugurlanmıştır.
Kaman Tarım ilçe müdürümüz seramızı denetleyerek kontrollerde bulunmustur.Denetlemeler sonunda teşekkür edip çalışmalarımıza bu şekilde devam etmemizi rica etmiştir. 
© 2008 Kaman Cevizi Bilgilendirme Merkezi | Bu Site Hosting40 Net tarafından oluşturuldu
Kaman'da ceviz bahçesi kurmak isteyenlere tarla, bahçe temin edilir, Bahçe kurulur