İlan

Galeriden

100_2249
Tanım: Ceviz Aşısı Yapımı
100_2082
Tanım: Ceviz Aşı Kalemi Alımı
100_2250
Tanım: Ceviz Aşısı Yapımı
ÜRETİCİ RUHSATI PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Salı, 06 Mart 2012 20:38
Kaman da bir ilk Tarım bakanlığında Fidan üretici belgesi ve Tohumluk bayisi belgesi alarak fidan üretimi yapan ilk resmi kuruluş kamanceviz bilgilendirme merkezidir.Üretmiş olduğumuz üretim izni alınan her çeşit cevizi kendimiz üretip kendimiz sertifika kesip fidanlarımızın tamamına bitki pasaportu verilerek ülkemizin her tarafına ceviz ve meyve fidanı gönderebilmekteyiz.

 

 

Kamandan ceviz fidanı alırken GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞINDAN fidan üreticisi belgelerinin olup olmadığını,Tohumluk bayi belgesinin olup olmadığını,Fidanlara yeni çıkan bitki yetiştirme kanununa göre bitki pasaportunun olup olmadığını,fidan üretim izni olmayanlara fidan satmaları halinde;
1. defasında 10.000.tl
2. de 20.000tl para cezası ve fidanların imha edileceğini bu şahıslardan fidan alanların da 500 tl para cezası verileceği gibi, bu şahıslardan alınacak fidanlarda herhangi bir hastalık ismine doğru olmadığı halinde fidan alanların yasa gereği hiç bir yaptırıma tabi tutulmayacağını kanun gereği olduğunu bilmenizi rica ederiz. Yukarda ki saydığımız belgeleri olmayanlardan fidan almamalarını ileride doğacak sorunlardan zarar görmemeniz için bu belgeleri olmayanlar dan hiç bir fidan almamaları kendileri menfaatine olacaktır.
KAMAN CEVİZ BİLGİLENDİRME MERKEZİ

 

 

.

Son Güncelleme: Salı, 06 Mart 2012 21:06
 
© 2008 Kaman Cevizi Bilgilendirme Merkezi | Bu Site Hosting40 Net tarafından oluşturuldu
Kaman'da ceviz bahçesi kurmak isteyenlere tarla, bahçe temin edilir, Bahçe kurulur